Plnenie klimatizácie programy a ceny

 

Máme bohaté dlhoročné skúsenosti so servisom klimatizácií vo všetkých typoch vozidiel. Aj pri funkčnom a dobre tesniacom obehu dochádza medziročne k úbytku chladiva až do 10-15% a klimatizácia tak postupne stráca účinok. Odporúča sa preto vyčistenie a doplnenie klimatizácie minimálne raz za 2 roky. Disponujeme novými prémiovými zariadeniami na plnohodnotnú rehabilitáciu klimatizačného systému vrátane prečistenia a detekcie úniku. Pre vozidlá, ktoré majú predpísanú náplň R134a používame talianske zariadenie Magneti Marelli. Pre maximálnu účinnosť je pritom zásadná kvalita použitého chladiva R134a, ktoré nakupujeme len na základe certifikátu od dlhoročne overeného predajcu.

Plnenie klimatizácie prístrojom Magneti Marelli zahŕňa:

 • odsatie starého zvyšku chladiva
 • odváženie množstva chladiva čo môže byť prvou indíciou pre netesnosť
 • čistenie obehu vákuovaním
 • test netesností podtlakom
 • vstreknutie predpísaného oleja do trubíc klimatizácie
 • doplnenie overeného chladiva R134a podľa predpísaného množstva

 

Servis klimatizácie R134a: 45 € s DPH + 5 € /100g chladiva
Akciová cena: 39 €
s DPH + 5 € /100g chladiva

Pre novšie vozidlá spravidla po roku výroby 2017, ktoré majú predpísanú náplň R1234yf používame prémiové talianske zariadenie Texa. Zariadenie podrobujeme pravidelnej kalibrácií pre zabezpečenie bezchybného priebehu čistenia a doplnenia klimatizácie bez odchýlok v použitom množstve chladiva. Aj v tomto prípade je však zásadná tiež kvalita a čistota použitého chladiva R1234yf. Náplň preto nakupujeme len od rokmi overeného predajcu.

Plnenie klimatizácie prístrojom Texa zahŕňa:

 • odsatie starého zvyšku chladiva R1234yf
 • odváženie množstva chladiva čo môže byť prvou indíciou pre netesnosť
 • čistenie obehu vákuovaním
 • vstreknutie predpísaného oleja do trubíc klimatizácie
 • doplnenie overeného chladiva R1234yf podľa predpísaného množstva

 

Servis klimatizácie R1234yf: 59 € s DPH + 22 € /100g chladiva
Akciová cena: 49 € s DPH + 18 € /100g chladiva

Čistenie klimatizácie ozónom

Ako doplnkovú službu k servisu klimatizácie ponúkame za malý príplatok čistenie interiéru a klimatizačného obehu ozónom. Jedná sa o účinný spôsob dezinfekcie, odstránenie baktérií, plesní, a tým odstránenie zápachu. Pri tejto príležitosti zároveň odporúčame myslieť aj na výmenu peľového filtra za nový.

Čistenie ozónom ako samostatná služba: 20 € s DPH
V spojeni s plnením klimatizácie: 15 € s DPH

 

Zisťovanie netesností klimatizácie pomocou detektora

V mnohých prípadoch zistíme počas plnenia klimatizácie netesnosť v systéme. Prvotnou indíciou je príliš malé alebo žiadne množstvo chladiva, ktoré je pri odsatí odvážené. V takom prípade klimatizáciu nemá zmysel dopĺňať, ale je potrebné preveriť systém na netesnosť. Väčšie netesnosti je možné objaviť vizuálne pomocou kontrastnej látky. Pre zistenie menších netesností alebo netesností na vizuálne nedostupných miestach používame špeciálnu detekčnú sadu s citlivým detektorom, ktorý odhalí aj najmenšie netesnosti. Tiež treba brať do úvahy možnosť, že staršie klimatizácie môžu byť netesné na viacerých miestach, tento spôsob je preto najspoľahlivejšou voľbou.

Zisťovanie netesností detektorom: 35 € s DPH

 

 

Na zlepšenie vašich dojmov a našich služieb používame analýzu prehliadania našej webovej lokality pomocou súborov cookie.